W środę 29 marca 2023 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbył się Dzień Polsko-Czesko-Słowacki. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.
Dzień Polsko-Czesko-Słowacki był okazją do zaprezentowania dotychczasowych doświadczeń wynikających ze współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z czeskimi i słowackimi uczelniami oraz identyfikacja kierunków rozwoju tej współpracy. Wydarzenie miało miejsce w Sali im. Andrzeja Baborskiego w budynku Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej.
Otwarcia dokonali Rektor UEW prof. dr hab. Andrzej Kaleta oraz Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska, która ukazała strategiczny wymiar współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z uczelniami partnerskimi z Czech i Słowacji w latach 2018-2022.
W Dniu Polsko-Czesko-Słowackim wzięło udział łącznie 60 osób, przede wszystkim pracownicy realizujący lub zamierzający podjąć współpracę z czeskimi i słowackimi uczelniami.





W spotkaniu uczestniczyli m.in.:
- Konsul Honorowy Republiki Słowackiej we Wrocławiu Maciej Kaczmarski,
- Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet,
- Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. dr hab. inż. Edmund Cibis,
- Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji dr hab. inż. Andrzej Okruszek, prof. UEW,
- Dziekan ds. Studenckich dr hab. inż. Anna Cierniak-Emerych, prof. UEW – prowadząca sesje,
- Prodziekan Wydziału Ekonomii i Finansów dr hab. Marek Kośny, prof. UEW – prowadzący sesje,
- Kanclerz UEW mgr Magdalena Janowicz,
- Kwestor mgr Jacek Sieniawski.
Strony czeską i słowacką reprezentowali pracownicy następujących uczelni:
- Technická univerzita v Liberci,
- Slezská univerzita v Opavě,
- Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem,
- VŠB – Technická univerzita Ostrava,
- Vysoká škola ekonomická v Praze,
- Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici,
- Univerzita Hradec Králové,
- Ekonomická univerzita v Bratislave,
- Ambis.Vysoká škola v Praze a Brně,
- Mendelova univerzita v Brně,
- Masarykova univerzita.





Program obejmował 10 wystąpień prezentujących tematykę, formy i efekty dotychczasowej współpracy. Prezentacje i dyskusje podczas wydarzenia wskazują na potrzebę pogłębiania współpracy na płaszczyźnie naukowej, dydaktycznej oraz organizacyjnej. Współpraca w każdym z tych obszarów przynosi wymierne efekty, będąc źródłem satysfakcji dla uczestników projektów międzynarodowych.
W podsumowaniu Dnia Polsko-Czesko-Słowackiego Prorektor ds. Akredytacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska zapowiedziała kontynuację wydarzenia w roku 2024.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Dniu Polsko-Czesko-Słowackim!



